دانلود رایگان مقاله سرمایه گذاری مستقیم چین از خارج به داخل در صنعت گردشگری
ترجمه رایگان

دانلود رایگان مقاله سرمایه گذاری مستقیم چین از خارج به داخل در صنعت گردشگری

عنوان فارسی مقاله: سرمایه گذاری مستقیم چین از خارج به داخل در صنعت گردشگری
عنوان انگلیسی مقاله: China's outward foreign direct investment in tourism
کیفیت ترجمه فارسی: مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب)
مجله/کنفرانس: مدیریت گردشگری - Tourism Management
رشته های تحصیلی مرتبط: گردشگری و توریسم - اقتصاد - مدیریت
گرایش های تحصیلی مرتبط: مدیریت گردشگری - توسعه اقتصادی و برنامه ریزی - بازاریابی
کلمات کلیدی فارسی: سرمایه گذاری مستقیم خارجی - انتخاب کشور - گردشگری - چین
کلمات کلیدی انگلیسی: Outward foreign direct investment - Country choice - Tourism - China
نوع نگارش مقاله: مقاله کوتاه (Short Communication)
شناسه دیجیتال (DOI): https://doi.org/10.1016/j.tourman.2016.07.007
دانشگاه: دانشکده مدیریت گردشگری، دانشگاه مطالعات بین المللی پکن، پکن، چین
صفحات مقاله انگلیسی: 6
صفحات مقاله فارسی: 13
ناشر: الزویر - Elsevier
نوع ارائه مقاله: ژورنال
نوع مقاله: ISI
سال انتشار مقاله: 2017
مبلغ ترجمه مقاله: رایگان
ترجمه شده از: انگلیسی به فارسی
شناسه ISSN: 0261-5177
کد محصول: F1828
نمونه ترجمه فارسی مقاله

چکیده

     این مقاله به جستجو و تحقیق در مورد عوامل موثر بر سرمایه گذاری مستقیم چین در خارج در صنعت گردشگری ( (OFDIمی پردازد. به کارگیری یک پنل اطلاعاتی مشارکتی با 21 کشور میزبان  به مدت ده سال (2013-2004)، دو مدل رگرسیون منفی دو گانه را نشان داد که سرمایه گذاری خارجی چین در توریسم با میزان جریان گردشگر به کشور میزبان  تعیین می گردد.  به عبارتی چرخه توریسم در کشور( حداقل در بخش مشخص شده)  شروعی برای سرمایه گذاری داخی است. متغییر های دیگر مانند روابط تجاری بین کشورهای اهدا کننده و دریافت کننده و میزان نوآوری از اهمیت کمتری برخوردار بودند. مطالعه ارتباط موسسه های چینی OFDI در گردشگری  از الگوی انتخابی کشور OFDI  را نشان می دهد و اثبات می کند که  ممکن است عوامل خاص نقش ضروری را در بخش OFDI چین در صنعت گردشگری ایفا کند.

1.مقدمه

     با وجود این رشد اقتصادی و ضرورت چرخه تجارت بین الملل ،چین یکی از مهمترین کشورها در سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI ) است. در طی ده سال اخیر ،FDI خارج (OFDI) در چین از 2.7$ بیلیون در سال 2004 تا 102.9$ بیلیون در سال 2014 برای 38 بار افزایش یافت(National Bureau of Statistics of China, 2015 ). OFDI چین توجه دولت ها و سازمانها در جهان را جلب کرده و در سراسر دنیا نفوذ کرده است .  در سال 2013 ،دولت چین استراتژی یک کمربند یک جاده را ارتقا داد و جهت افزایش ظرفیت تولیدات چین امیدوار بود و موسسات چینی را برای بین المللی سازی یا خارجی در توسعه تجارتهای خود در کشورهای دیگر تشویق کرد. در مراحل اول این استراتژی به نظر می رسد باید یکبار جهش اقتصادی در OFDI چین در بخش هایی چون انرژِی ،معدن،تولیدات،مالی،کشاورزی و تبلیغات صورت گیرد. گردشگری ضروری ترین بخشی است که میزان بیشتری از OFDI چین را جذب می کند.

     OFDI چین در گردشگری به نظر می رسد باید با توسعه سریع گردشگر خارجی ترغیب و تحریک شود .  در 2014، سفرهای خارجی از چین به 107 میلیون نفر رسید یعنی نزدیک به 13 بار در سال 1998 در 2014 ، مقصد های گردشگری ( شامل هنگ کونک،ماکائو و تایوان ) بیش از یک میلیون بازدیدکننده از چین شامل کره شمالی ،تایلند،ژاپن و امریکا ،وییتنام،سنگاپور بود .  (China Tourism Academy2015 ) ، به طوری که مقاصد اصلی در OFDI چین در صنعت گردشگری بود .مطابق Ministry of Commerce( 2014) ، در خصوص رشد گردشگر خارجی ، تعداد موسسات OFDI چین در گردشگری از 14 در سال2004 به  578 در سال  2014  ،رشدی با چهل بار افزایش در طی ده سال بود.  در 2014، OFDI چین به 81 کشور یا نواحی در جهان رسید.  بسیاری از مقالات به جستجو و تحقیق بخش های تعیین و استخراج OFDI چین می پردازند (Buckley et al., 20 07; Deng, 2013; Kolstad  Wiig, 2012; Ramasamy, Yeung, & Laforet, 2012; Wang, Hong  Kafouros, & Boateng, 2012; Zhang & Daly, 2011)

     اگرچه اتفاق نظر بین محققان در تعیین OFDI چین وجود دارد اما تاریخچه نشان می دهد که موسسه،صنعت،عوامل تاسیسی باید در شرح OFDI چین در نظر گرفته شوند. (Deng, 2013; Wang et al., 2012). علاوه بر آن ،  هردو فاکتورهای کشور میزبان و مهمان قدرت های تفسیری خود را دراختیار OFDIچین قرار می دهند (Cui & Jiang, 2012; Kolstad & Wiig, 2012; Ramasamy et al2012). در مقایسه صنایع تولیدی و انرژی ، گردشگری یک صنعت مبتنی بر تجربه است و ویژگی های متمایز در عملکرد صنعت دارد. بنابراین ممکن است الگوی عمومی OFDI چین کاملا در بحث گردشگری اعمال نشود. این تحقیق عواملی را که موقعیت انتخابی OFDI چین در گردشگری را شرح می دهند ، جستجو و پیگیری می کند .

2.مروری بر مطبوعات

     نظریه انتخابی دانینگ موسسات بین المللی سه محرک اصلی برای FDI مشخص می کند : بازاریابی تجارت خارجی، بازاریابی مناسب  و بازاریابی منابع یا استراتژی مالی (Dunning, 1993, 20 02).  بنابراین ،همانگونه که این نظریه عمومی FDI قطعا بر پایه تجربه های سرمایه گذاری از کشورهای صنعتی است، محققان باید سوالاتی در مورد کاربردپذیری در شرح FDI از توسعه اقتصادی چون چین داشته باشند.

     در خصوص مفاد چین ، بوکلی و همکاران  بحث کردند که دسترسی عالی در نرخ های تجارت زیرین به علت نقص تجارت بزرگ ممکن است موسسات چینی را در سرمایه  گذاری خارجی تحریک کند. علاوه بر آن،  ممکن است موسسه های چند ملتی چینی (MNEs ) سودهای شخصی را در مقایسه با موسسه محلی و کشورهای صنعتی MNEs داشته باشند و آنها ممکن است با حمایت دولتی کشورهای داخلی شرایط مناسبی را فراهم کند. در اجرای آزمون تجربی بر اطلاعات OFDI چین از 1984 تا 2001، بوکلی و همکاران دریافتند که از 1984 تا 1991، OFDI چین با مراتب بالای ریسک سیاسی ،مجاورت فرهنگی و میزان تجارت در کشورهای میزبان مرتبط شد وبه نظر می رسد  از 1992 تا 2001 منابع اهدایی طبیعی کشور های میزبان  دارای قدرت تفسیری قوی بوده است. اگرچه FDI  نقش مهمی را در توسعه صنعت گردشگر ایفا می کند، به  نظر می رسد FDI خارجی در گردشگری به  صورت محیطی غافلگیرکننده بوده. (Dwyer & Forsyth, 1994; Endo, 20 0 6; Tai, 2014 ). مطالعات مرتبط با انتخاب محل OFDI در گردشگری بسیار نادر است (Kundu & Contractor, 1999 ). تحقیقات موجود در OFDI در گردشگری بر حالت ورودی متمرکز است (e.g., Rodríguez, 20 02; Chen Dimou, 20 05; Martorell, Mulet, & Otero, 2013). بنابراین، انتخاب کشور میتواند به لحاظ منطقی به عنوان تصمیم انتخابی گرفته شده قبل از انتخاب حالت ورود در نظر گرفته شود. این انتخاب ، OFDI کشور را مهم تر می سازد. کندو و کاتراکتور (1999) صنعت  بین المللی هتل را به عنوان نمونه ای جهت تعیین مشخصات محدوده انتخابی در شرکت های چند ملیتی  در صنایع خدماتی بیان کردند. آنها یافتند که عوامل صنعتی مهمان پذیری مانند چرخه FDI و پذیرش گردشگر ضروری ترین متغیر در توضیح انتخاب محدوده کشوری در زنجیره هتل بین المللی بود در حالیکه عوامل دیگری  مانند GDP قدرت توضیحی کمتری  را دارد . رودریگز( 2002) گستره بین المللی هتل اسپانیایی را مطالعه کرد و کشف کرد که هتل های اسپانیایی با گستره خارجی قطعا جلوتر از امریکای لاتین بودند خصوصا در نواحی کاریبن آن هم به خاطر مجاورت فرهنگی .  یانگ،لیوو لاو 2014 ،  مطالعات مدلهای نظری ،تجربی و عملیاتی نواحی هتل را خلاصه کردند و استدلال می کنند  که مدل انباشتگی توانسته اندازه صنعت هتل در شهرها و نواحی مختلف را تفسیر کند به طوریکه توانسته در توضیح علت  انتخاب کشور و هتل های خارجی مورد استفاده قرار گیرد. با این حال ، مطالعات نشان می دهد که OFDI در گردشگری ممکن است نقش خاصی را در مقایسه OFDI در تولید صنایع ایفا کند . در مقاله چین، به عنوان یک منبع سرچشمه ( OFDI) ، و بزرگترین بازار گردشگری خارجی در مقاله حاضر ، عواملی را که عوامل OFDI چین را در گردشگری مورد بررسی قرار می دهند ، بررسی می کند.

3.اطلاعات و روش شناختی

3.1 شناسایی مدل

     سه انگیزه را می توان در شرکت های چینی برای مشارکت در OFDI در گردشگری شناسایی کرد  : ایجاد سود- جستجوی سرمایه و جستجوی منابع طبیعی  (Cui & Jiang, 20 09; Deng, 20 07, 20 09   Kolstad & Wiig, 2012 ;) . عوامل موثر بر این انگیزه ها ، به عنوان عوامل تعیین کننده در انتخاب شرکت های فرعی OFDI چینی ، مورد توجه قرار می گیرند.

3.1.1 محیط سرمایه گذاری

     محیط سرمایه گذاری به محیط قانونی کشور ، محیط موسسه ،سیاست اقتصادی و مهمان پذیری در سرمایه خارجی اشاره می کند. یک محیط سرمایه گذاری خوب در کشور میزبان می تواند سرمایه گذار خارجی را در کشور جذب کند.در مطالعه ما ، یک متغییر پروکسی از محیط سرمایه گذاری ،به عنوان سهام سرمایه گذاری چینی در کشور میزبان ، به عنوان CIS، تعریف شده است.

3.1.2 مقیاس گردشگری خارج از کشور در کشور میزبان

     در مقایسه با تجارت گردشگری داخلی در چین ، عملکرد گردشگری خارجی سود بالاتری برای موسسات چینی دربردارد. تعداد زیادی از گردشگر که به کشور میزبان می رسند به معنی پایه خوب برای عملکرد تجارت گردشگر خارجی در همان کشور است. چرخه رایج گردشگر خارجی در کشور میزبان  احتمالا در محل انتخاب کشور سرمایه گذاری گردشگری بین المللی چینی تاثیرخواهد داشت. بنابراین تعداد توریست های رسیده از چین به کشور میزبان به عنوان متغییر پروکسی در چرخه توریست خارجی انتخاب شد.

نمونه متن انگلیسی مقاله

abstract

     This study investigates the factors that influence China's outward foreign direct investment (OFDI) in tourism. Employing a panel dataset involving 21 host countries for 10 years (2004e2013), negative binomial regression modelling showed that Chinese outbound investment in tourism is, at least in part, determined by volume of tourism flows to host country, the scale of tourism in that country and the openness to inbound investment. Other variables such as trade relationships between donor and recipient country and measures of innovation were seemingly of little importance. The study indicates a divergence of Chinese firms' OFDI in tourism from its general OFDI country choice pattern and confirms that sector-specific factors may be playing a more significant part in China's OFDI in tourism.

1. Introduction

     Due to its economic growth and significant scale of international trade, China has become one of the important countries exporting foreign direct investment (FDI). In the past over ten years, outward FDI (OFDI) from China increased dramatically from $2.7 billion in 2002 to $102.9 billion in 2014, rising by almost 38 times (National Bureau of Statistics of China, 2015). China's OFDI has attracted due attention from governments and enterprise in the world. Since 2013, the Chinese government has been vigorously promoting its “One-Belt-One-Road” strategy, hoping to export China's enormous manufacturing capacity and encourage Chinese enterprises to internationalize or “go out” to expand their businesses in other countries. The “one-Belt-One-Road” initiative seemed to have ushered a new round of boom in China's OFDI in sectors such as energy, mining, manufacturing, finance, agriculture, and commerce. Tourism has also been a significant sector that attracted significant amount of Chinese OFDI.

     China's OFDI in tourism seems to have been stimulated by the rapid development of Chinese outbound tourism. In 2014, outbound trips from China reached 107 million, nearly 13 times that in 1998. In 2014, outbound tourist destinations (excluding Hong Kong, Macao and Taiwan) that received more than one million visitors from China included South Korea, Thailand, Japan, the United States, Vietnam, Singapore (China Tourism Academy, 2015), which were the main destinations of China's OFDI in tourism. According to the Ministry of Commerce (2014), in line with the growth of Chinese outbound tourism, the number of China's OFDI enterprises in tourism increased from 14 in 2004 to 578 in 2014, a growth of over 40 times in about ten years. In 2014, China's OFDI reached 81 countries or regions in the world.

     Many studies have explored the determinants and driving factors of Chinese OFDI (Buckley et al., 2007; Deng, 2013; Kolstad & Wiig, 2012; Ramasamy, Yeung, & Laforet, 2012; Wang, Hong, Kafouros, & Boateng, 2012; Zhang & Daly, 2011). Although there is little consensus among researchers on what determines Chinese OFDI, the literature indicates that firm, industry, and intuitional factors should be considered in explaining OFDI of Chinese firms (Deng, 2013; Wang et al., 2012). In addition, both host country and home country factors lend their explanation powers on Chinese OFDI (Cui & Jiang, 2012; Kolstad & Wiig, 2012; Ramasamy et al., 2012). Compared to manufacturing and energy industries, tourism is an experience-based industry and has distinctive features of industry operation. Therefore, the general pattern of Chinese OFDI may not fully apply to Chinese OFDI in tourism. This research note seeks to investigate the factors that explain the location choice of China's OFDI in tourism.

2. Literature review

     Dunning's eclectic theory of firm internationalization identifies three primary motivations for FDI: foreign-marketing seeking; efficiency seeking; and resource seeking or strategic asset seeking (Dunning, 1993, 2002). However, as this general theory of FDI is mainly based on the experiences of investment from industrialized countries, researchers have questioned its applicability in explaining FDI from developing economies like China (Buckley et al., 2007; Zhang & Daly, 2011). Specific to the China context, Buckley et al. (2007) argued that the availability of capital at belowmarket rates due to capital market imperfections may motivate Chinese enterprises to invest outbound; in addition, Chinese multinational enterprises (MNEs) may have the ownership advantages comparing to local firms and industrialized country MNEs, and they may have the favorable institutional environment such as home country government support. Running empirical test on official Chinese OFDI data from 1984 to 2001, Buckley et al. found that from 1984 to 1991, Chinese OFDI was associated with high levels of political risk, cultural proximity, and market size in host countries; however, from 1992 to 2001, host-country natural resource endowment seemed to have strong explanation power.

     Although FDI has played an important role in the development of tourism industry, outbound FDI in tourism appears to be a neglected area (Dwyer & Forsyth, 1994; Endo, 2006; Tai, 2014). Studies on the location choice of OFDI in tourism are even rare (Kundu & Contractor, 1999). Existing research on OFDI in tourism mainly focus on the entry mode (e.g., Rodríguez, 2002; Chen & Dimou, 2005; Martorell, Mulet, & Otero, 2013). However, country choice can be logically regarded as the choice decision making before entry mode selection. This makes the country choice of OFDI in tourism of great significance. Kundu and Contractor (1999) took international hotel industry as an example to verify the determinants of location choice of transnational corporations in service industry. They found that hospitality industry factors such as the scales of FDI and tourism receipts were important variables to explain country location choice of international hotel chains, while other country specific factors like GDP played a lesser explanation power. Rodríguez (2002) studied Spanish hotel firms' international expansion and discovered that Spanish hotels' foreign expansion were mainly toward Latin America, especially in the Caribbean region due to cultural proximity. Yang, Luo, and Law (2014) summarized the theoretical, empirical and operational models of hotel location research and argued that agglomeration model (agglomeration effect) could explain the size of the hotel industry in different cities and different areas, which could also be used to explain the reason for the country choice of hotel firms' overseas expansion. Nevertheless, the literature indicates that OFDI in tourism may carry unique characteristics in comparison with OFDI in manufacturing industries. In the context of China as an emerging OFDI source country and the world's largest outbound tourist market, the current paper examines the determinants of China's OFDI in tourism.

3. Data and methodology

3.1. Model identification

     Three motivations could be identified with Chinese enterprises for engaging in OFDI in tourism: profit-making, assets seeking, and natural resources seeking (Cui & Jiang, 2009; Deng, 2007, 2009; Kolstad & Wiig, 2012). Driven by these motivations, the following factors are considered as determinants of Chinese enterprises OFDI country choice making:

3.1.1. Investment environment

    Investment environment refers to the host country's legal environment, institutional environment, economic policy, and hospitality to foreign investment. A good investment environment in the host country would attract foreign investment to the country. In our study, a proxy variable of investment environment was taken as the Chinese investment stock in the host country, denoted as CIS (Chinese Investment Stock).

3.1.2. Outbound tourism scale to host country

     Compared with domestic tourism business in China, outbound tourism operation has a higher profit margin to Chinese enterprises. A large number of tourist arrivals to the host country from China would mean a good base for operating outbound tourism business in that country. The current scale of Chinese outbound tourism to the host country would likely influence the country location choice of Chinese transnational tourism investment. Therefore, the number of tourist arrivals from China to the host country was selected as the proxy variable of the outbound tourism scale, denoted as OUT (Outbound Tourism to the Host Country).

فهرست مطالب (ترجمه)

چکیده

1.مقدمه

2.مروری بر مطبوعات

3.اطلاعات و روش شناختی

3.1 شناسایی مدل

3.2. جمع آوری اطلاعات و آنالیزها

4.نتایج

4.1. امار و ارقام توصیفی و وابسته

4.2 نتایج آزمون مدل

4.3 آزمون پایداری

5. نتیجه گیری و بحث ها

فهرست مطالب (انگلیسی)

Abstract

1. Introduction

2. Literature review

3. Data and methodology

3.1. Model identification

3.2. Data collection and analysis

4. Results

4.1. Descriptive statistics and correlation

4.2. Model test results

4.3. Robustness test

5. Conclusions and discussion

Acknowledgements

References