دانلود رایگان مقاله تأثیر مشخصات و ویژگی های شرکت و حسابرس بر تاخیر در گزارش حسابرسی
ترجمه رایگان

دانلود رایگان مقاله تأثیر مشخصات و ویژگی های شرکت و حسابرس بر تاخیر در گزارش حسابرسی

عنوان فارسی مقاله: تأثیر مشخصات و ویژگی های شرکت و حسابرس بر تاخیر در گزارش حسابرسی
عنوان انگلیسی مقاله: The effect of company characteristics and auditor characteristics to audit report lag
کیفیت ترجمه فارسی: مبتدی (مناسب برای درک مفهوم کلی مطلب)
مجله/کنفرانس: مجله آسیایی تحقیقات حسابداری - Asian Journal of Accounting Research
رشته های تحصیلی مرتبط: حسابداری - اقتصاد
گرایش های تحصیلی مرتبط: حسابرسی - حسابداری مالی - اقتصاد مالی
کلمات کلیدی فارسی: اثربخشی کمیته حسابرسی - پیچیدگی حسابداری - ویژگی های حسابرسان - وضعیت مالی - ویژگی های شرکت
کلمات کلیدی انگلیسی: Audit committee effectiveness - Accounting complexity - Auditors characteristics - Financial condition - Firms characteristics
نوع نگارش مقاله: مقاله پژوهشی (Research Article)
شناسه دیجیتال (DOI): https://doi.org/10.1108/AJAR-05-2019-0042
لینک سایت مرجع: https://www.emerald.com/insight/content/doi/10.1108/AJAR-05-2019-0042/full/html
دانشگاه: دپارتمان حسابداری، دانشکده اقتصادی و بیسنس، دانشگاه ایرلانگا، سورابایا، اندونزی
صفحات مقاله انگلیسی: 16
صفحات مقاله فارسی: 23
ناشر: امرالد - Emeraldinsight
نوع ارائه مقاله: ژورنال
نوع مقاله: ISI
سال انتشار مقاله: 2019
مبلغ ترجمه مقاله: رایگان
ترجمه شده از: انگلیسی به فارسی
شناسه ISSN: 2459-9700
کد محصول: F2367
نمونه ترجمه فارسی مقاله

چکیده

هدف -هدفِ این مقاله بررسی و تحلیل عواملی است که بر کارآیی یک حسابرس در تکمیل فرآیند حسابرسی و تأخیر در ارائه گزارش حسابرسی تأثیر می گذارد. فاکتورهای مورد استفاده در این مطالعه با بررسی ویژگی‌های شرکت و ویژگی‌های یک حسابرس ، انتخاب شده‌اند .

طراحی / روش شناسی / رویکرد -ویژگی های شرکت با اثربخشی کمیته حسابرسی ، شرایط مالی ، پیچیدگی و سودآوری حسابداری ، بررسی شده اند؛ در حالی که خصوصیات حسابرس با اعتبار حسابرس ، سابقه حسابرسی و تخصص صنعت حسابرسان سنجیده می شود. جامعه آماری این مطالعه کلیه شرکتهای تولید کننده فهرست شده در بورس اوراق بهادار اندونزی در سال 2016-2014 بود. براساس روش نمونه گیری هدفمند ، تعداد نمونه های بدست آمده از 231 شرکت 77 نفر بود. برای تجزیه و تحلیل این مطالعه از روش رگرسیون خطی چندگانه استفاده شده‌است . آزمون فرضیه با استفاده از آزمون آماری t (جزئی) انجام شد.

یافته ها -نتایج نشان داد که متغیرهای جزئی، اثربخشی و سودآوری کمیته حسابرسی تأثیر منفی معنی داری بر تأخیر گزارش حسابرسی دارد در حالی که متغیر وضعیت مالی تأثیر مثبت معنی داری بر تاخیر گزارش حسابرسی دارد. در عین حال ، متغیرهای پیچیدگی حسابداری ، اعتبار حسابرس ، سابقه حسابرسی و تخصص صنعت حسابرسان تأثیر معنی داری بر تاخیر گزارش حسابرسی نشان نداد.

ابتکار / ارزش - این مطالعه تاثیر  خصوصیاتِ شرکت و همچنین ویژگی های حسابرس را بر تأخیر در گزارش حسابرسی بررسی می کند؛ که تا آنجا که نویسندگان می دانند هرگز به طور همزمان بررسی نشده اند.

1. مقدمه

         سهامداران(ذینفعان) حق دارند اطلاعاتی در مورد وضعیت مالی و نتایج عملکرد شرکت بدست آورند. این اطلاعات توسط سهامداران برای ارزیابی عملکرد مدیریت و تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا شرکت سودمند است یا نه ، استفاده می‌شود . بنابراین ، صورت‌های (گزارش های) مالی نوعی از پاسخگویی مدیریت، برای مدیریت منابع سازمان است که به او واگذار شده است. به علاوه ، صورت‌های مالی، هم چنین ابزاری برای ارتباط مدیریت با سهامداران است . برای اینکه صورتهای مالی برای کاربر در هنگام تصمیم گیری ارزشمند باشند ، صورتهای مالی باید دارای خصوصیات کیفی باشند که مشخصه اطلاعات صورتهای مالی است. ویژگی های کیفی صورتهای مالی براساس چارچوب اصلی آماده سازی و ارائه صورتهای مالی، استانداردهای حسابداری مالی قابل فهم و مرتبط ، قابل اعتماد و قابل مقایسه است. ویژگی های کیفی قابل اعتماد و مناسب ، خصوصیات اصلی یک گزارش مالی با کیفیت است. گفته می‌شود که صورت‌های مالی حاوی اطلاعات مرتبط هستند که  توانایی تاثیرگذاری بر تصمیم مدیر یا کاربران صورت‌های مالی را دارند به طوری که وجود صورت‌های مالی قادر به تغییر یا پشتیبانی از انتظارات آن‌ها در مورد نتایج یا عواقب  اقدام آنها می انجامد.

          ارائه به موقع صورتهای مالی برای عموم مردم برای حفظ ارتباط اطلاعات در صورتهای مالی ضروری است. به دلیل تأخیرهای ناخواسته در ارائه صورت های مالی ، اطلاعات بدست‌آمده در صورت‌های مالی ، توانایی تاثیرگذاری بر تصمیمات کاربر را از دست خواهند داد . برای سرمایه گذاران ، ارائه به موقع صورت‌های مالی، عدم قطعیت در تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاری و انتشار اطلاعات نامتقارن بین سرمایه گذاران در بازار سرمایه را کاهش می‌دهد . ارائه به موقع صورت‌های مالی به کاهش وقوع فاش شدن (اطلاعات) ، شایعات و معاملات داخلی در بازار سهام کمک خواهد کرد . ارائه صورت مالی همچنین اطلاعات ارزشمندی برای سهامداران در فرآیند تصمیم‌گیری فراهم می کند.

       از این رو، آژانس نظارت بر بازار سرمایه و مؤسسات مالی (Bapepam و LK) مقررات مربوط به مهلت ارسال صورتهای مالی را تنظیم می کند. نقش Bapepam و LK که توسط سازمان خدمات مالی (OJK) جایگزین شد، از تاریخ 27 اکتبر 2011 در قانون شماره 21 سال 2011 آغاز شد. مقررات حاکم بر مهلت ارسال صورت های مالی سالانه یک صادر کننده و یا یک شرکت دولتی، باید به عنوان  تصمیم رئیس اداره نظارت بر بازار سرمایه - 346 / BL / 2011 در نظر گرفته شود.در قانون شماره XK2 بیان می شود که صورت‌های مالی سالانه، در مقایسه با دوره مشابه در سال گذشته ، باید با گزارش یک حسابدار در زمینه حسابرسی صورت‌های مالی همراه باشد و به Bapepam و LK ارسال می شود و حداکثر تا پایان ماه سوم پس از گزارش سالانه مالی به اطلاع مردم می رسد. با این حال ، برای شرکت‌هایی که سهام آن‌ها در بورس خارجی فهرست گردیده است ، تاریخ ارائه صورت‌های مالی از تاریخ تنظیم‌شده توسط بورس خارجی تبعیت می‌کند .

        با این حال، به هنگام تحویل صورتهای مالی، مطابق مقررات حاکم با موانعی روبرو می شود؛ یکی از این موارد این است که صورتهای مالی باید توسط حسابداران مستقل دولتی حسابرسی شود. ارائه به موقع صورت‌های مالی بستگی به دوره تکمیل فرآیند حسابرسی دارد . دلیل این امر این است که صورتهای مالی قبل از اتمام حسابرسی قابل انتشار نیست.

         در فرآیند تکمیل حسابرسی ، حسابرس باید استانداردهای حسابرسی تعیین شده توسط انجمن حسابداران عمومی را رعایت کند. یکی از استانداردهای حسابرسی که باید توسط یک حسابرس مستقل رعایت شود ، استانداردهای کار میدانی است. به علاوه ، در پیاده‌سازی استانداردهای حسابرسی ، حسابرس باید ریسک حسابرسی را در نظر بگیرد . بنابراین ، برای تحقق اهداف حسابرسی مبتنی بر استاندارد و به دلیل ریسک حسابرسی که حسابدار با آن مواجه می شود ، حسابرسان نیاز به زمان طولانی تری در روند تکمیل حسابرسی دارند، تا این امر بر به موقع بودن گزارشگری مالی تأثیر گذار باشد. به طور کلی ، زمان تکمیل کار حسابرسی نشان می‌دهد که حسابرس باید بدون تایید اعتبار اطلاعات تولید شده در صورت‌های مالی ، به طور موثر کار کند .

          این مطالعه با هدف تعیین عوامل مؤثر بر کارآیی زمانی در وظایف انجام شده است. محققان بازده زمانی در تکالیف( ماموریت ها) را با استفاده از یک تاخیر گزارش حسابرسی به وجود آوردند . درک عوامل موثر بر تاخیر گزارش حسابرسی، به احتمال زیاد درک کارآمدی زمان در تکالیف حسابرسی را فراهم خواهد کرد . برخی از گزارش‌های پیشین از تاخیر در گزارش حسابرسی اغلب به عنوان "امضای حسابرسان  یا تاخیر حسابرسی" خوانده می‌شوند . العجمی تاخیر امضای حسابرسان را این گونه تعریف می کند ؛یعنی، تعداد روزهایی که از تاریخ بسته شدن دفترچه شرکت company’s bookشروع می شود تا تاریخ امضای حسابرس در گزارش حسابرسی پس از اظهار نظر حسابرس در مورد صورتهای مالی شرکت.

         عواملی که بر تاخیر گزارش حسابرسی تاثیر می‌گذارند توسط برخی مطالعات در تحقیقاتی قبلی بررسی شده‌است ، آن‌ها در داخل کشور و یا خارج از کشور مورد بررسی قرار گرفته‌اند . در ارتباط با این مطالعاتِ تحقیقاتی ، محققان عامل یا متغیر مؤثری را انتخاب می كنند كه تأثیر تاخیر در گزارش حسابرسی را با نگاه از جنبه ویژگی شركت و خصوصیات حسابرس را نشان می دهد. تحقیقات قبلی نشان داد که عواملی که بر طول تاخیر گزارش حسابرسی تاثیر می‌گذارند مربوط به ویژگی‌های شرکت، مانند اندازه صنعت ، حضور آیتم‌های فوق‌العاده و غیره . و خصوصیات حسابرس ، مانند وسعت کار حسابرس ، تجربه کارمندان حسابرسی ، عدم حساسیت در حسابرسی و تصدی حسابرس می باشد. این مطالعه بر عوامل ماخوذ از ویژگیهای شرکت و خصوصیات حسابرس متمرکز شده است. این امر به این دلیل است که عامل اصلی ایجاد  تاخیر در گزارش حسابرسی از طرف این دو نهاد ایجاد می شود. هر شرکت دارای ویژگی‌های متفاوتی است به طوری که ریسک‌هایی که با آن مواجه هستند و رویه‌های بکار گرفته‌شده توسط حسابدار نیز متفاوت خواهد بود . در حالی که حسابدار به عنوان مجری در انجام حسابرسی، نیز مهارت و تجربه های متفاوتی در اجرای حسابرسی شرکتی دارد .

           عوامل مشخصه شرکت که بر تاخیر گزارش حسابرسی تاثیر می‌گذارند عبارتند از : اثربخشی کمیته حسابرسی ، پیچیدگی حسابداری ، شرایط مالی و سودآوری. محقق عوامل مشخصه را بر اساس مسئولیت حسابرس و رویه های آزمون که حسابرس باید هنگام انجام تکالیف حسابرسی مانند آزمونهای غیراساسی و اساسی انجام دهد ، انتخاب می کند.

نمونه متن انگلیسی مقاله

Abstract

Purpose – The purpose of this paper is to examine and analyze the factors that affect an auditor’s efficiency in completing the audit process proxied by audit report lag. The factors used in this study are selected by looking at the characteristics of the company and the characteristics of an auditor.

Design/methodology/approach – Company characteristics were proxied by the audit committee effectiveness, financial condition, accounting complexity and profitability, whereas auditor characteristics were proxied with auditor reputation, audit tenure and auditors industry specialization. Populations of this study were all manufacturing companies listed in Indonesian Stock Exchange in 2014–2016. Based on the purposive sampling method, the number of samples obtained from 231 companies was 77. Multiple linear regression method was used to analyze this study. Hypothesis testing was done by statistical t-test (partial).

Findings – The results showed that partially variables of the audit committee effectiveness and profitability had a significant negative effect on audit report lag while the variable financial condition had a significant positive effect on audit report lag. Meanwhile, variables of the accounting complexity, auditor reputation, audit tenure and auditors’ industry specialization did not show significant influence on audit report lag.

Originality/value – This study tests both company’s and auditor’s characteristic on audit report lag that as far as authors know never been tested simultaneously.

1. Introduction

        Shareholders are entitled to obtain information on the financial condition and results of the company’s operations. The information is used by the shareholders to evaluate the performance of the management and make a decision on whether the company is providing benefits or not to them. Therefore, the financial statements are a form of management accountability for the management of the entity’s resources entrusted to it. In addition, the financial statements are also a means of communication of the management to shareholders. In order for the financial statements to be valuable to the user at the time of decision making, the financial statements should contain qualitative characteristics that are characteristic of financial statement information. The qualitative characteristics of financial statements based on the Basic Framework of Preparation and Presentation of Financial Statements of Financial Accounting Standards are understandable, relevant, reliable and comparable. Relevant qualitative and reliable qualitative characteristics are the primary quality characteristics of a financial report. The financial statements are said to contain relevant information if the financial statements have the ability to influence the decision of the manager or users of the financial statements so that the existence of the financial statements is able to alter or support their expectations about the results or consequences of the action taken.

         Delivery timeliness of financial statements to the public is essential to maintaining the relevance of information in the financial statements. Due to inadvertent delays in the delivery of financial statements, the information generated in the financial statements will lose the ability to influence user decisions (Praditya dan Fitriany, 2013). For investors, the timely delivery of financial statements will reduce uncertainty in investment decision making (Ashton et al., 1989) and the dissemination of asymmetric information among investors in the capital market ( Jaggi and Tsui, 1999). Timely delivery of financial statements will help to reduce the occurrence of leak, rumors and insider trading in the stock market (Owusu-Ansah, 2000). Timeliness of financial statement submission also provides valuable information for shareholders in the decision-making process (Al-Ajmi, 2008).

          Therefore, the Capital Market and Financial Institution Supervisory Agency (Bapepam and LK) make regulations regarding the deadline for submitting financial statements. The role of Bapepam and LK was replaced by the Financial Services Authority (OJK) starting on October 27, 2011 in Law No. 21 of 2011. The regulation governing the deadline for submission of annual financial statements of an issuer or a public company shall be the Decision of the Chairman of the Capital Market Supervisory Agency Number KEP-346/BL/ 2011. In Rule Number XK2 stating the annual financial statements shall be presented comparative with the same period of the previous year, shall be accompanied by an accountant’s report in the context of an audit of the financial statements and shall be submitted to Bapepam and LK and announced to the public no later than the end of the third month after annual finance report. However, for companies whose shares are listed on the Foreign Exchange, the date of submission of the financial statements follows the date set by the Foreign Exchange.

         However, the timeliness of the delivery of financial statements in accordance with the prevailing regulations is confronted with obstacles, one of which is that financial statements should be audited by independent public accountants. The timeliness of the delivery of financial statements depends on the period of completion of the audit process. This is because the financial statements cannot be published before the audit is completed ( Johnson, 1998).

          In the process of completion of the audit, the auditor must comply with the auditing standards set by the Public Accountant Association. One of the auditing standards that must be met by an independent auditor is the Standards of Field Work. In addition, in the implementation of the auditing standards, the auditor should also consider the audit risk to be faced. Therefore, for the fulfillment of audit pelakasanaan according to standard and because of audit risk encountered auditors require a longer time in the process of completion of the audit so that this will impact on the timeliness of financial reporting. Essentially, the timeliness of audit task completion indicates that the auditor should work efficiently without overriding the reliability of the information generated in the financial statements.

           This study aims to determine the factors that affect the efficiency of time in the assignment. Researchers produced time efficiency in the assignment by using an audit report lag. Understanding of the factors affecting the audit report lag will likely provide an understanding of the efficiency of time in audit assignments (Habib and Bhuiyan, 2011). Some previous reports of audit report lag are often called auditors’ signature or audit delay. Al-Ajmi (2008) defines auditors’ signature lag, i.e., the number of days starting from the closing date of the company’s book until the auditor’s signature date in the audit report after the auditor makes an opinion regarding the company’s financial statements.

        The factors that affect audit report lag have been examined by some previous research studies, they have been examined in the country and abroad. Related to these research studies, researchers choose factor or variable that influences audit report lag by looking from the side of company characteristic and auditor characteristic. Previous research has shown that factors affecting the length of audit report lag are related to corporate characteristics, such as industry size, the presence of extraordinary items, etc. (Ashton et al., 1989), and auditor characteristics, such as the breadth of the auditor’s work, the experience of the audit staff, the auditor’s insensitiveness and tenure audit (Bamber et al., 1993). This study focused on factors derived from firm characteristics and auditor characteristics. This is because the main factor causing the length of audit report lag comes from within the two entities. Each company (auditee) has different characteristics so that the risks faced and procedures used by the auditor will also be different while the auditor as the executor also has different skills and expertise in conducting a corporate audit.

        Corporate characteristic factors that influence audit report lag include the effectiveness of the audit committee, accounting complexity, financial condition and profitability. The researcher chooses the firm characteristic factors based on the auditor’s responsibilities and the testing procedures that the auditor must perform during audit assignments such as non-substantive and substantive testing.

فهرست مطالب (ترجمه)

چکیده

1. مقدمه

1.1 مسئله تحقیق

2. مرور ادبیات

3. روش تحقیق

3.1 تعاریف عملیاتی

3.1.1 تاخیر در گزارش حسابرسی

3.1.2 اثربخشی کمیته حسابرسی

3.1.3 وضعیت مالی

3.1.4 پیچیدگی حسابداری شرکت ها

3.1.5 سودآوری

3.1.6 اعتبار حسابرس

3.1.7 تصدی حسابداری

3.1.8 تخصص صنعت حسابرس

3.2 نوع و منابع داده

3.3 روش جمع آوری داده ها

3.4 روش تجزیه و تحلیل داده ها

4. نتایج

4.1 توضیحات متغیرهای تحقیق

4.2 تست فرض کلاسیک

4.2.1 آزمون نرمال بودن

4.2.2. آزمون چند خطی

4.2.3 آزمون ناهمسانی

4.2.4 آزمون همبستگی

4.4 آزمون F

4.5 آزمون ضریب تعیین

5. بحث

5.1 میزان اثربخشی کمیته حسابرسی بر تأخیر در گزارش حسابرسی

5.2 تاثیر شرایط مالی بر تاخیر در گزارش حسابرسی

5.3 تأثیر پیچیدگی حسابداری بر تأخیر در گزارش حسابرسی

5.4 تأثیر سودآوری بر تأخیر  گزارش حسابرسی

5.5 تأثیر اعتبار حسابدار بر تأخیر در گزارش حسابرسی

5.6 تأثیر تصدی حسابرسی بر تأخیر در گزارش حسابرسی

5.7 تأثیر تخصص صنعت حسابرس بر تأخیر در گزارش حسابرسی

6. نتیجه گیری

6.1 پیشنهادات

منابع

فهرست مطالب (انگلیسی)

Abstract

1. Introduction

1.1 Research problems

2. Literature review

3. Research methodology

3.1 Operational definitions

3.1.1 Audit report lag

3.1.2 The effectiveness of the audit committee

3.1.3 Financial condition

3.1.4 Complexity of corporate accounting

3.1.5 Profitability

3.1.6 Auditor reputation

3.1.7 Tenure audit

3.1.8 Specialization industrial auditor

3.2 Types and data sources

3.3 Method of collecting data

3.4 Data analysis technique

4. Results

4.1 Description of research variables

4.2 Classical assumption testing

4.2.1 Normality test

4.2.2 Multicollinearity test

4.2.3 Heteroscedasticity test

4.2.4 Autocorrelation test

4.3 t-Test

4.4 F-test

4.5 Determination coefficient test

5. Discussion

5.1 The effect of the effectiveness of the audit committee on audit report lag

5.2 The influence of financial condition on report lag audit

5.3 The influence of accounting complexity to audit report lag

5.4 The effect of profitability on audit report lag

5.5 The influence of the auditor’s reputation of report lag’s audit

5.6 The effect of audit tenure on audit report lag

5.7 The influence of auditor industry specialization to audit report lag

6. Conclusion

6.1 Suggestions

References